Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uczniowie klasy 1A uczyli się robić gofry .
Aktualności
Uczniowie klasy 1A uczyli się robić gofry
Promocja zdrowia z gościem z Londynu
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przeżycia niesamowitej lekcji języka angielskiego. Lekcje języka odbyły się we współpracy z Panem Patrykiem Kauhli, zajmującym się promocją zdrowia w Londynie. Nasz gość wspólnie z nauczycielką języka angielskiego Panią Agnieszką Malinowską prowadzili lekcje na temat zdrowia.
To była pierwsza wizyta Pana Patryka Kauhli w Polsce. Podczas czterodniowej wizyty w naszego gościa w szkole uczniowie uczestniczenia w dwóch takich lekcjach. Podczas pierwszego spotkania uczniowie poznali naszego gościa dowiedzieli się kim jest i czym się zajmuje. Następnie sami zadawali pytani i przedstawiali się.
Druga lekcja dotyczyła promocji zdrowia. Pan Patryk Kaulhi prowadził fragmenty lekcji, omawiał piramidę aktywności fizycznej, opowiadał o problemach zdrowotnych nastolatków z Anglii. Uczniowie bardzo aktywnie pracowali podczas zajęć, zadawali wiele pytań, a także chętnie ćwiczyli wymowę.
Na tym jednak nie kończy się nasza współpraca z Panem Patryk Kaulhi. Uczniowie pod opieką Pani Agnieszki Malinowskiej przygotują projekt pt. „Leisure activities in Bartoszyce”. Zadaniem uczniów jest przygotowanie projektu, w którym przedstawią, jak i gdzie można aktywnie spędzać wolny czas w Bartoszycach. W tym samym czasie młodzież w Londynie przygotuje podobny projekt pt. „Leisure activities in London”. Młodzież wymieni się pomysłami jak można aktywnie spędzać czas, poznają również warunki życia w innym kraju. Celem projektu jest rozwijanie umiejętności językowych uczniów oraz zachęcenie do aktywności fizycznej.
To była również wspaniałą lekcja tolerancji i otwartości kulturowej.
Sukces Aleksandry Lewandowskiej
- Od 2 grudnia 2016r. do 31 stycznia 2017r. trwało głosowanie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc roku 2016, w którym zawodniczka MDK UKS „Jedynka” Aleksandra Lewandowska brała udział. Można było głosować poprzez smsy i kupony. W plebiscycie wzięło udział 31 sportowców. Dzięki waszym głosom Ola zajęła wysokie 4 miejsce. Rozdanie nagród odbyło się 25 lutego 2017r. w Bartoszyckim Domu Kultury. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski a poseł Adam Ołdakowski został honorowym patronatem uroczystości. Magdalena Lewandowska
Mistrzowie czytania
- W poniedziałek 20 lutego odbył się pierwszy etap konkursu skierowanego do uczniów klas III szkoły podstawowej pt."Mistrz pięknego czytania"
Wzięło w nim udział dziewiętnaścioro uczniów, których zadaniem było jak najpiękniejsze przeczytanie tego samego fragmentu doskonale wszystkim dzieciom na świecie znanej książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn.” Cała dziewiętnastka wywiązała się z tego zadania znakomicie, więc jury w składzie : pp. Jolanta Zabrzyjewska, Barbara Willner, Izabela Łowicka – Bryła - miało trudny orzech do zgryzienia.
W skład finałowej ósemki weszli następujący uczniowie:
- Julia Bartoszczyk – kl. III a
- Magda Łupicka – kl. III a
- Paulina Jaźwińska – kl. III b
- Maja Śliwińska – kl. III c
- Mikołaj Bejnar – kl. III c
- Małgorzata Łochowska – kl. III d
- Maja Wolska – kl. III d
- Katarzyna Górska – kl. III d
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym, ostatnim już etapie konkursu, o którego terminie poinformują wychowawcy.
Harcerki na łyżwach
22 lutego 2017r. podczas lekcji wychowania fizycznego harcerki z klasy IA gimnazjum spędziły miło czas na lodowisku. Szlifowały jazdę na łyżwach i hartowały swój organizm. Magdalena Lewandowska
Niezwykłe przedstawienie
- We wtorek 21 lutego klasy IIId i VI a gościły w placówce Warsztatów Terapii Zajęciowej. Obejrzały tam sztukę pt. „Ogród Aiszy”w wykonaniu uczestników Warsztatów. Młodym widzom podobała się gra aktorów, którzy z artyzmem zaprezentowali się na scenie. Zachwyciły ich również nietypowe kostiumy uszyte przez panie terapeutki. Przedstawienie dopełniła kolorowa scenografia i wschodnia muzyka oddająca klimat miejsca, w którym rozgrywały się wydarzenia. Na zakończenie podziękowaliśmy gościnnym Warsztatom i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Barbara Willner
Zbiórka żywności dla bezdomnych zwierząt
- Uczniowie klasy IV pod okiem pani Małgorzaty Abucewicz zorganizowali zbiórkę żywności dla bezdomnych zwierząt. Zebrane dary zostały przekazane dla Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Zwierzętom I Ochrony Przyrody ,,AZYL” w Bartoszycach.
Walentynki najmłodszych
- 14.02. dzieci z klas IIc i IIIa wspólnie obchodziły tak urocze święto jak Walentynki. Jedna z uczennic przygotowała i przeczytała informacje odnośnie tego święta . Następnie były zabawy no i oczywiście na koniec zdobienie serc gipsowych.
Literackie walentynki
- Klasa 1a tegoroczne walentynki spędziła w ciekawy sposób w Bibliotece Publicznej w Bartoszycach. Panie bibliotekarki zaprezentowały książki o miłości. Zaproponowały nam również udział w konkursie na fraszkę o walentynkach. Najwięcej emocji wzbudziły wybory miss i mistera. Życzymy wszystkim duuuużo miłości.
Wędrówka Małego Księcia
Uczniowie klasy 2a, podzieleni na grupy, podążali śladem Małego Księcia, zwiedzając kolejne planety. Zadanie polegało na przeanalizowaniu sytuacji bohaterów książki i sporządzeniu, na kartkach w kształcie koła, graficzno - słownego obrazu mieszkańca danej planety. Przedstawiciele kolejnych grup przykleili kartki-planety z notatkami na wcześniej narysowane orbity i przedstawili klasie swoje spostrzeżenia na temat mieszkańców planet jako przedstawicieli świata dorosłych. Zadanie to uświadomiło uczniom alienację prezentowanych postaci, to, że żyją w zamkniętych światach, nie rozumiejąc innych ludzi, i sami są przez nich nierozumiani. Ludzie ci krążą po swoich orbitach, są zajęci tylko sobą, swoimi problemami . Jeśli się nie otworzą na innych, pozostaną nieszczęśliwi i samotni. Jakże to cały czas aktualne!
Jak to się dzieje, ze żarówka świeci?
Realizując zadania dotyczące ochrony środowiska i oszczędności prądu, uczniowie klasy IId Szkoły Podstawowej nr 1 w Bartoszycach poznali zasady działania baterii i żarówek doświadczając na obwodach zamkniętych. Uczniowie poznali zjawisko tarcia, jako źródło powstawania prądu. Eksperymentowali z laską ebonitową i szklaną, poznali różne rodzaje elektrooszczędnych żarówek i ich zasad świecenia. Zajęcie o elektryczności było okazją do uświadomienia uczniom konieczności oszczędzania prądu przez człowieka.
Inscenizacja "Proszę państwa, oto Rok!". Zielona flaga
We środę 11.01.2017 uczniowie klasy II a zaprezentowali inscenizację pt. "Proszę państwa, oto Rok" , w której wystąpiło dwanaście kolejnych miesięcy. Każdy z nich przedstawił się opisując swoje charakterystyczne cechy.Ten krótki spaktakl z zainteresowaniem obejrzały dzieci z grupy przedszkolnej. Nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
Międzynarodowy Eko - Certyfikat Zielonej Flagi
25 listopada 2016r. w Gimnazjum nr 13 im. Huberta Wagnera w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie międzynarodowych Eko - Certyfikatów Zielonej Flagi za rok szkolny 2015/16. Uroczystość wręczenia certyfikatów prowadziły Koordynatorki Programu Szkoły dla Ekorozwoju Fundacji Partnerstwo dla Środowiska w Krakowie, Panie Agnieszka Pabis i Agata Tkaczyk. W spotkaniu uczestniczyli koordynatorzy placówek województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, którym przyznano Certyfikaty Zielonej Flagi lub Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. „Zielona Flaga” jest prestiżowym, międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom i przedszkolom. Nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT ZIELONEJ FLAGI na okres 1 roku.
Zima w szkolnym ogrodzie. Zielona flaga
W piątek 13.01.2017 uczniowie klasy II a podziwiali zimę w szkolnym ogrodzie. Dzięki pomocy pana Grzegorza mogli dokarmiać ptaki, uzupełniając pokarm w ptasich stołówkach. Opady śniegu sprzyjały obserwacjom śniegowych platków oglądanych pod lupą. Wszyscy mogli podziwiać niepowtarzalne kształty białych gwiazdek. Luba Lech
,,Babcia i Dziadek dziś świętują"
19.01. w ,,zerówce" odbyła się uroczystość z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka. Dzieci w odświętnych strojach recytowały wiersze o Babci i Dziadku, śpiewały piosenki, prezentowały tańce. Następnie wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i złożyły życzenia. Nie jednej Babci zakręciła się łza w oku... Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na poczęstunek, który przygotowali Rodzice. Spotkanie to przyniosło wiele radości dzieciom i przybyłym Gościom i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Naszym wyjątkowym Gościom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności i dziękujemy za wspólnie spędzony czas
Wigilia klasy IId
- Tuż przed świętami uczniowie z rodzicami klasy IId zorganizowali klasową wigilię. Przy pięknie zastawionym stole uczniowie i nauczyciele uczący w klasie złożyli życzenia, śpiewali kolędy, które w tym roku były pięknie przygotowane na Jasełka szkolne.Życzymy Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku. Wychowawca Anna Jodko
„Integracja społeczna osób z autyzmem”
Uczniowie z klasy IIIa wzięły udział w warsztatach –„Integracja społeczna osób z autyzmem” prowadzonych przez SOSW w Bartoszycach . Zajęcia były prowadzone w Bartoszyckim Domu Kultury. Przygotowane były różnego typu zajęcia: dzieci dowiedziały się dużo o autyzmie, miały tez okazję pobawić się wraz z harcerzami, a także brały udział w przygotowanych doświadczeniach.
,,Betlejemska dobranocka"
,,Betlejemska dobranocka" to tytuł tegorocznych bożonarodzeniowych jasełek, które przygotowali uczniowie klasy IIa i IId pod kierunkiem wychowawców Pani Lubomiry Lech i Anny Jodko W postaci z bajek m.in Kopciuszka, Calineczki, Pinokia, Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka, pastuszków wcielili się uczniowie i doskonale je zagrali. Tegoroczne jasełka były nieco inne, ale doskonale oddały czas oczekiwania i narodzin małego Jezusa. Śpiew kolęd i świąteczna sceneria przywołała Święta Bożego Narodzenia. Anna Jodko
„Opowieść wigilijna”
By doświadczyć teatru i obejrzeć dobrą sztukę, nie trzeba daleko jechać. 22 grudnia 2016r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Bartoszycach wystawili „Opowieść wigilijną” Charles’a Dickensa. Uczniowie przedstawili ją w oryginalnej wersji językowej. Młodzież biorąca udział w przedstawieniu, miała okazję wcielić się w role głównych bohaterów, zapoznać się z literaturą brytyjską, jak również wykorzystać znajomość języka angielskiego w praktyce.
Przedstawienie wyreżyserowały nauczycielki języka angielskiego. Było to nie lada wyzwanie - przygotowanie historii zrzędliwego sknery, która doczekała się tak wielu realizacji filmowych czy teatralnych i to w języku Szekspira! Sztuka spotkała się z entuzjastyczną reakcją publiczności.
Przesłanie dzieła Charles’a Dickensa okazało się nadal aktualne. Sztuka opowiada o magii Świąt Bożego Narodzenia. Święta to czas zjednoczenia i przebaczenia, czas, który jest w stanie zmiękczyć nawet najbardziej zatwardziałe serca. Po przedstawieniu aktorzy spuentowali sztukę mówiąc, że każdy człowiek póki żyje, może zmienić się na lepsze i naprawić swe błędy, a dobrą do tego okazją jest Boże Narodzenie.
Pamiętajmy o tym, że zawsze warto być dobrym człowiekiem, a na zmiany nigdy nie jest za późno.
Bożonarodzeniowe dekoracje. Zielona flaga
W grudniowy poniedziałek grupa dzieci z klas II d, III a i III d pod kierunkiem nauczycielek wykonała świąteczne dekoracje z materiałów i tworzyw naturalnych. Choinki i skrzaty uszyła jedna z matek, a uczniowie wypełniali je oraz ozdabiali. Wypełnienie stanowiły skrawki różnych materiałów. Każdy uczeń ozdabiał choinki według własnych pomysłów. W ten sposób powstały efektowne ozdoby.
Archiwum Aktualności