W tym roku Dzień pluszowego misia w naszej szkole odbył się 24 października ze względu na udział dzieci w spektaklu. W związku z tym sympatycznym świętem Samorząd Uczniowski we współpracy z wychowawcami klas 1-3 zorganizował sesje zdjęciowe przy fotobudce, którą przygotowały wychowawczynie. Zdjęciowym szaleństwom nie było końca. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.
Dzień pluszowego misia
- 9
Pierwsze miejsce w Półfinale w piłce ręcznej dziewcząt
- 5
14 grudnia odbył się w Bartoszycach Półfinał 1 W-M SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt Igrzyska Dzieci- rocznik 2010 i młodsze.
Pierwsze miejsce zagwarantowało nam udział w Finale Mistrzostw Województwa.Skład drużyny zawodniczek:
Adamkiewicz Daria,Borys Sandra, Jastrzębska Justyna, Józepajtis Iga, Kaczanowska Nikola, Klimuk Gabriela, Martusewicz Aurelia, Nowokuńska Maja, Pietkiewicz Oliwia, Puzdrowska Lilianna, Spała Kostancja, Śliwińska Lena, Jadzińska Lena,
Trener: Magdalena Lewandowska i Zbigniew Kuśnierz
,,Odlotowe pokazy”
- 28
9 grudnia 2022 roku uczniowie wszystkich grup wiekowych uczestniczyli w pokazach sokolniczych. Sowa to ptak nocy od wieków owiany tajemnicą. Przypisywano jej mądrość i magiczne moce. Wierzenia dotyczące sów pochodzą z różnych zakątków świata.
Na zajęciach dzieci osobiście mogły poznać ptaki drapieżne prezentujące swoje wdzięki oraz zobaczyć ich lot. Z zaciekawieniem słuchali opowieści opiekunów o cechach charakterystycznych, zwyczajach, biologii oraz roli drapieżników w przyrodzie.
Na zakończenie pokazu uczniowie mogli zrobić sobie wspólne zdjęcia, pogłaskać. Chętnych nie brakowało.
Wszyscy uczestnicy pokazu byli pod dużym wrażeniem i z pewnością to nie ostatnie tego typu zajęcia dla uczniów naszej szkoły.
Aleksandra Nowokuńska
Dwa pierwsze miejsca w Mistrzostwach Rejonu W-M SZS
30 listopada odbyły się w Bartoszycach Mistrzostwa Rejonu 2 W-M SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt w dwóch kategoriach : Igrzyska Dzieci (rocznik 2010 i młodsze) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej (2008 -2009).
W obydwu kategoriach zajęliśmy I miejsce i awansowaliśmy do półfinałów.
Skład drużyny młodszych zawodniczek:
Adamkiewicz Daria, Borys Sandra, Jastrzębska Justyna, Józepajtis Iga, Kaczanowska Nikola, Kajda Malwina, Klimuk Gabriela, Kozłowska Aleksandra, Martusewicz Aurelia, Nowokuńska Maja, Olejniczak Hanna, Pietkiewicz Oliwia, Puzdrowska Lilianna, Spała Kostancja, Szniggenberg Gabriela, Śliwińska Lena
Trener: Magdalena Lewandowska i Zbigniew Kuśnierz
Skład drużyny starszych zawodniczek:
Maja Czupajło, Lena Tomaszewska, Nikola Jankowska, Amelia Ledochowicz, Urszula Iwaniak, Karolina Dyszkowska, Amelia Kosińska, Zuzanna Buraczewska, Wiktoria Flis, Gabriela Waraksa, Nikola Justynowicz
Opiekun: Magdalena Lewandowska
Mikołaj w przedszkolu
Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnicę, iż kolejny rok będzie grzeczne. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Na zakończenie święty Mikołaj przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego. Dziękujemy Mikołaju.
2
Mikołajki w 1c
6 grudnia rodzice uczniów klasy I c przygotowali dla swoich pociech Mikołajki. Na początku zajęć dzieci z ogromnym zaangażowaniem ozdabiały upieczone wcześniej pierniki. Następnie każdy uczeń wykonał krasnala z szyszki i włóczki. Wykonanie ozdoby choinkowej wymagało od dzieci dużego skupienia oraz precyzji, ale z pomocą rodziców i nauczycieli pierwszoklasiści poradzili sobie bez problemu. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i aktywne uczestniczenie w życiu klasy :)
8
Wycieczka klas szóstych
2 grudnia uczniowie klas VI wyruszyli na kolejną już wspólną eskapadę w tym roku.
Tym razem pojechaliśmy do Gdyni. Celem naszego wyjazdu nie było jednak zwiedzanie Trójmiasta.
W Gdyni znajduje się jeden z najpopularniejszych teatrów muzycznych w Polsce.W Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej mieliśmy ogromną przyjemność podziwiać musical ,, Piotruś Pan’’ w reżyserii Janusza Józefowicza , z muzyką Janusza Stokłosy oraz libretto Jeremiego Przybory. Te nazwiska już same w sobie świadczą o poziomie przedstawienia. Było cudnie: wartka akcja , kilkudziesięciu śpiewających i tańczących aktorów , orkiestra na żywo! Magiczna podróż do
,, Niebywalencji’’ w rewolucyjnej technologii 3 D! Dwie i pół godziny minęło nie wiadomo kiedy.To była nasza pierwsza wyprawa do teatru muzycznego, ale zapewne nieostatnia. Było super! Polecamy Wszystkim!
Żywa lekcja historii
Wpiątek, 18listopada naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna ,,Rekonstrukto”z Lublina.
7Przedstawicieli grupy artystyczno-rekonstrukcyjnej przygotowali żywą lekcję historii zatytułowaną ,,Życie ikultura w średniowieczu”. Zaprosili uczniów w podróż do czasów, gdy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłków, by bronić honoru i ojczyzny. W programie pokazu uczniowie usłyszeli, skąd się wywodzili rycerze, dlaczego tak ważny był dla każdego„Kodeks honorowy”, jak można było zostać rycerzem.
Wszystko z doskonałą dawką humoru, pokazem średniowiecznej broni, ekwipunku i wyposażenia rycerza. A było na co popatrzeć: tarcze, topory zwykłe i obusieczne, kiścień, kiścień potrójny, nadziak, berdysz, halabarda, młot bojowy, różnego rodzaju miecze.
Uczniom bardzo się podobało, żywo reagowali na pokazy i sami rwali się do udziału w pasowaniu na rycerza, przymierzaniu hełmu, czy dźwiganiu różnych rodzajów broni rycerza. Natomiast do zakucia w dyby ustawiała się duża kolejka.
Ta niezwykle barwna lekcja historii znajdzie kontynuację i na pewno na długo pozostanie w pamięci.
Małgorzata Barbarowicz
Szkolna dyskoteka andrzejkowa
24 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas 4-8. Ilość uczestników chętnych do zabawy zaskoczyła nawet organizatorów. Przez cały czas trwania imprezy można było wysłuchać wróżb przy stoliku. Elementy numerologii lub procent zgodności imion przyszłych wybranków cieszyły się sporą popularnością. Oprócz tego wiele konkursów i zabaw, do których zawsze zgłaszały się tłumy chętnych. Kolorowe światła, dyskotekowe stroboskopy i taneczna muzyka uzupełniały całą imprezę i zachęcały do zabawy.
Andrzejki w klasie 1 c
- 5
30 listopada klasa 1 c brała udział w zabawach i wróżbach przygotowanych przez rodziców. Pierwszoklasiści dowiedzieli się m.in. jakie życzenia spełnią im się w najbliższym czasie, poznali swoją miłosną przyszłość, a także musieli zmierzyć się z kwaśną cytryną. Po każdej wróżbie i konkurencji dzieci otrzymywały drobne słodkości.
Zajęcia sensoryczne
Uczniowie w ramach programu świetlicowego uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach sensorycznych.Gdzie poprzez zabawy stymulujące zmysły poznawali siebi
9
Bartoszyce - moje miasto , jego przeszłość i dzień dzisiejszy
W ramach realizowanego projektu, dotyczącego rodzinnej miejscowości uczniowie klasy II b poznawali swoje miasto gromadząc informacje na temat: zajmowanej powierzchni, liczby mieszkańców, gęstości zaludnienia, odległości od wybranych miast w Polsce. Rozpoznawali na fotografiach zabytki Bartoszyc, instytucje związane z promocją kultury i sztuki, miejsca wypoczynku i nowe inwestycje realizowane w naszej miejscowości. Pracowali z planem Bartoszyc, zaznaczając na nim wybrane obiekty i swoje miejsce zamieszkania.
Pamiętajmy o tych, którzy odeszli
Doroczna akcja Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła PCK
25 listopada 2022 roku na Cmentarzu Miejskim przy ulicy Kętrzyńskiej członkowie Samorządu Uczniowskiego, Szkolne Koło PCK oraz uczniowie klasy 4b i 4d wzięli udział w akcji „Pamiętajmy o tych, którzy odeszli”. Akcja na stałe już zagościła w kalendarzu szkolnym i od kilku lat cieszy się popularnością wśród uczniów. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uprzątały zaniedbane i opuszczone groby, grabiły liście, czyściły otoczenie i zapalały znicze. To wspaniała lekcja, która uczy młodych ludzi, że pamiętając o zmarłych, spełniamy w pewien sposób obowiązek wobec nich.
26
W podróży dookoła świata
Samorząd Uczniowski postanowił raz w miesiącu zabierać społeczność uczniowską w "Podróż dookoła świata". W tym celu wykorzystano radiowęzeł szkolny i przygotowano audycję opisującą uroki Portugalii. Kiedy za oknem jesienna szaruga, miło jest przenieść się myślami, choć przez chwilę, do kraju nostalgicznej muzyki fado, zwiedzić Lizbonę czy Maderę oraz posłuchać o ulubionych potrawach kuchni portugalskiej. Z pewnością niejeden uczeń odkrył w sobie żyłkę podróżnika i dopisał ten kraj do listy miejsc, które warto odwiedzić.
Spotkanie z policjantem w klasie 4d
7 listopada w klasie 4d zostało zaplanowane spotkanie z policjantem. Asystent ds. nieletnich asp. szt. Wojciech Szerejko przeprowadził pogadankę z prezentacją. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie, w tym cyberprzemoc, odpowiedzialność karna nieletnich, używki i ich szkodliwe działanie na organizm młodego człowieka. Policjant przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród młodzieży opowiadania o codziennej pracy Policji. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu. Podczas pogadanki dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań.
5 listopada – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.
- 15
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901-1966) – znanego producenta filmowego i największego twórcy bajkowych postaci, takich jak: Myszka Miki, Kaczor Donald czy Pies Pluto.
W naszej szkole obchody tego dnia przenieśliśmy na piątek 4 listopada. To wspaniała inicjatywa, tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Bajki nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale zawierają morał i kształtują właściwe postawy.
Tego dnia nasza szkoła zmieniła się w baśniową krainę. Można było spotkać urocze księżniczki, eteryczne wróżki czy mężnych super bohaterów.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i bajkową atmosferę. Poniżej galeria zdjęć z tego dnia.
Pozdrawiamy
Samorząd Uczniowski
Spotkanie z komandosem
- 12
Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej mieli okazję gościć w murach naszej szkoły Pana Kapitana Andrzeja Purzyckiego. Pan Andrzej opowiedział uczniom o swojej pracy, o tym, czym powinien charakteryzować się prawdziwy komandos. Pokazał również rozłożony spadochron, co było dla dzieci bardzo interesujące, ponieważ Pan Kapitan jest czynnym skoczkiem spadochronowym. Został wielokrotnie wyróżniony przez Zarząd Główny Związku Polskich Spadochroniarzy między innymi Złotą Gwiazdą Komandroską. Dziękujemy bardzo za to spotkanie.
Poznajemy zawody i zainteresowania naszych rodziców i znajomych
- 9
W związku z realizacją projektu „Poznajemy zawody i zainteresowania naszych rodziców i znajomych” w czwartek 17 listopada uczniowie klasy II D gościli na zajęciach Panią Małgorzatę Groszyk – fizjoterapeutę, prowadzącą Gabinet Fizjoterapii w Bezledach.
Pani Gosia rozpoczęła swoje warsztaty pogadanką na temat zdrowego stylu życia, następnie pokazała dzieciom ćwiczenia korekcyjne dotyczące wady stóp, wady postawy oraz zaprezentowała jak wykonać doskonały masaż stóp. Oprócz ćwiczeń odbyły się zabawy oraz quiz pt.: „W zdrowym ciele, zdrowy duch” podsumowujący tematykę zajęć.
Na koniec nasz gość nagrodził uczniów dyplomami oraz smaczną niespodzianką w postaci soczystego, zdrowego jabłka.
Program OSPR
- 12
Już drugi rok Szkoła Podstawowa nr 1 uczestniczy w programie Ośrodków Sportu Piłki Ręcznej, jest to system szkolenia dzieci w piłce ręcznej od klasy czwartej do ósmej szkoły podstawowej. Został uruchomiony dzięki wsparciu Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki oraz środków pochodzących z samorządów i sponsorów. Podczas konsultacji wojewódzkich wybierane są najlepsze zawodniczki, które potem uczestniczą w konsultacji centralnej i tam ponowny wybór zawodniczek na Camp Letni i Zimowy. Najlepsze zawodniczki mogą startować do Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
W ubiegłym roku szkoła otrzymała sprzęt sportowy oraz mogliśmy uczestniczyć w trzech konsultacjach szkoleniowych. Dwie konsultacje wojewódzkie odbyły się w Giżycku i Mikołajkach i jedna konsultacja centralna (cztery województwa) odbyła się w Brodnicy -rocznik 2008 i uzupełniający 2009. W konsultacjach uczestniczyły Nikola Jankowska, Zuzanna Buraczewska, Natalia Jalowiecka, Amelia Ledochowicz, Urszula Iwaniak, Aleksandra Szanciło i Lena Kutryb.Po konsultacji centralnej Nikola Jankowska otrzymała powołanie na Camp Letni w Nowej Słupi.
W tym roku w listopadzie odbyła się konsultacja szkoleniowa w Giżycku – rocznik 2009 i uzupełniający 2010. W konsultacjach uczestniczyły Amelia Ledochowicz, Maja Czupajło, Maja Gałuszka, Nikola Justynowicz, Gabriela Waraksa, Aleksandra Poświata, Amelia Kosińska, Lena Tomaszewska i Karolina Dyszkowska.
Kolejny raz Nikola Jankowska otrzymała powołanie, tym razem na Camp Zimowy w Nowej Słupi (1-4.12.2022r.)
Archiwum Aktualności