Uczniowski Klub Sportowy"Jedynka"

Sekcja pływania

Sekcja pływania UKS ,,Jedynka,, została powołana do życia w 2004r. Sekcją kieruje p. Marek Wiszniewski.
W pierwszych latach swojej działalność swoją działalność opierała na organizowaniu wyjazdów do Aqua Parku w Mikołajkach,  nauczaniu od podstaw umiejętności pływania dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 w basenie hotelu ,,Bartis,, w Bartoszycach. W następnych latach dzięki realizacji programu ,,Umiem pływać,, nauką pływania obięte były dzieci wszystkich bartoszyckich szkół podstawowych.
W tym czasie zajęcia prowadzili Marek Wiszniewski i Karol Wiszniewski. Zajęcia były prowadzone do czasu zamknięcia basenu w hotelu ,,Bartis,,. Sytuacja ta spowodowała przeniesienie zajęć do basenów w Sułowie oraz Dobrego Miasta.
Zawodnicy sekcji pływania UKS ,,Jedynka,, brali udział w zawodach sportowych. Uczestniczyli w serii zawodów ,,Warmia i Mazury pływają,,. Największe sukcesy osiągali : Sergiusz Abucewicz, Patryk i Kacper Czajkowscy, Maja Wolska, Judyta Janowicz, Julia Baranowska, Piotr Wachsman. Od roku roku 2016r. zawodnicy UKS Jedynka trenują na obiektach Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Obecnie zajęcia prowadzą p. Bożena Wiszniewska, Karol Wiszniewski i Marek Wiszniewski.