Uczniowski Klub Sportowy"Jedynka"

Sekcja lekkoatletyczna

Magdalena Figat wielokrotnie zdobywała medale mistrzostw województwa, głównie w biegach na dystansie 600m oraz w biegach przełajowych. Na jej koncie są także trzy złote medale Mistrzostw Młodzików Makroregionu Warszawsko-Mazurskiego (jeden w biegach przełajowych na dystansie 1500m w Elblągu oraz dwa na dystansie 600m w Płocku i Olsztynie).

30.09-1.10.2006r. odbyły się w Siedlcach Mistrzostwa Polski Młodzików zwane Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Magda, dzięki uzyskaniu kwalifikacji, miała prawo startu w tych ważnych zawodach. Oczywiście z tego prawa skorzystała.

Została mistrzynią Polski w biegu na dystansie 600 m, uzyskując znakomity wynik 1,32,33 min. Jest to jeden z najlepszych wyników na tym dystansie w historii polskiej lekkiej atletyki w kategorii młodzików. Za ten rezultat uczennica otrzymała specjalna nagrodę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. GRATULUJEMY!!!