Nawigacja

  • "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną"

    lasa 2b, dołączyła do projektu "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną". Poznając sympatyczną małpkę, uczniowie utrwalili słowa grzecznościowe, na powitanie i pożegnanie, które należy używać na co dzień w różnych sytuacjach z różnymi osobami.
    Projekt ma na celu:
    - kształtowanie postaw szlachetności,
    - kształtowanie postaw dbałości o zdrowie, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie,
    - rozwijanie postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne,
    - rozwijanie sprawności fizycznej i nawyku aktywności ruchowej,
    - nauki udzielania pierwszej pomocy,
    - integracji zespołu klasowego.

  • Porządki w ogrodzie szkolnym

    Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego uczennice z klasy  V b, VII a, b, i c  27 sierpnia uporządkowały ogród szkolny. Letnie porządki w ogrodzie to także przygotowanie roślin i rabat do jesieni. Dziewczyny wycięły  suche byliny i rośliny, które całkowicie w okresie letnim obumarły. Ostrożnie przycięły  gatunki, które mocno się rozrosły i zasłoniły inne rośliny.  Usunęły  wszelkie chwasty zagrażające prawidłowemu rośnięciu roślin. Szkolny ogród nabrał przyjazny wygląd i stał się inspiracją do przeprowadzenia interesujących zajęć.

        Aleksandra Nowokuńska

  • Wycieczka integracyjna klas 4

    13 września klasy 4 wybrały się na ognisko do Dworku Dębówko. Oprócz grier i zabaw rozganizowanych przez wychowawców, dzieci korzystały z mini parku linowego, placu zabaw, zjeżdżalni na linie. Zabawa była bardzo udana.

  • Projekt edukacyjny

  • Zakończenie roku szkolnego klas I-VII

  • Pożegnanie klas ósmych

  • „Najlepsi z najlepszych 2023/2024”

    Więcej zdjęć dostępnych jest na stronie bartoszyce.pl

    Osiągniecia sportowe        Najlepsi uczniowie       

  • Turniej sportowy "Dla Szymona"

    14 czerwca 2024r. w naszej szkole odbył się Turniej Sportowy „Dla Szymona”, podczas którego wszyscy uczniowie brali udział w różnych aktywnościach na świeżym powietrzu. W sześciu konkurencjach sprawnościowych dla klas I-III brała również aktywny udział grupa sześciolatków z Przedszkola nr 9. Starsi uczniowie grali w piłkę nożną, dwa ognie oraz pokonywali tor przeszkód. Pogoda dopisała i wszyscy dobrze się bawili.

    W czasie Turnieju rodzice przygotowali stoiska z loterią, kiermaszem ciast oraz zaplataniem kolorowych warkoczyków. Loterię fantową pomogło przygotować stowarzyszenie „Dolina Róż”, których przedstawicielki zapewniły nagrodę główną – bon podarunkowy w wysokości 500 zł, ufundowany przez Warmińsko-Mazurski Oddział  Lewicy.

    Zgromadzone środki przekazane zostały za pośrednictwem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” dla naszego kolegi  Szymona na zakup pompy insulinowej.

    Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy przekazali fanty na loterię,  mamom za upieczenie smakowitych ciast i przygotowanie kiermaszu oraz wszystkim, którzy zechcieli ten dzień spędzić z nami.

  • Informacje dla rodziców i uczestników kolonii w Pieninach w ter. 27.07. – 07.08.2024 r.

    27.07.2024 r. godz. 6.45 zbiórka na parkingu przy ul. Turkowskiego, wyjazd o godz. 7.00.

    07.08.2024 r.   wieczorem – powrót z kolonii do Bartoszyc, rozwiązanie kolonii na parkingu przy ul. Turkowskiego ( rodzice są zobowiązani zapewnić dziecku bezpieczny powrót w drodze od miejsca rozwiązania kolonii do domu).

    28.07. – 08.08.2023 r. realizacja programu: wycieczki: Wąwóz Homole, Biała Woda, wycieczka na Słowację, rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, zwiedzanie zamku Dunajec i zapory wodnej w Niedzicy, zwiedzanie kościółka w Dębnie Podhalańskim, wizyta w pijalni wód zdrojowych w Szczawnicy, warsztaty w skansenie w Kluszkowcach, ogniska, dyskoteki, rozgrywki sportowe, warsztaty plastyczne i muzyczne, spotkania z lokalnymi twórcami, ….. .

    Należy zabrać: odzież na różne warianty pogodowe, wygodne, przenoszone buty sportowe, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy, czapkę chroniącą przed słońcem, klapki, ręczniki, przybory toaletowe,  obowiązkowo aktualny paszport lub dowód osobisty!, w miarę możliwości legitymację szkolną.

    Osoby na stałe przyjmujące leki, mają je oddzielnie zapakowane z pisemną informacją o sposobie przyjmowania. Rodzice przekazują je p. pielęgniarce na zbiórce przed wyjazdem.

    Kieszonkowe : wychowawcy w czasie podróży mogą przejąć pieniądze w depozyt i sukcesywnie wypłacać dziecku w miarę potrzeb, dotyczy to też euro na wycieczkę zagraniczną, można dołączyć pisemną wskazówkę.

    Suchy prowiant na drogę ,, Tam’’ ( proszę nie wyposażać dzieci w słodkie napoje gazowane, gumy do żucia, chipsy, rzeczy, które podczas podróży się rozsypią, pokruszą, duże butelki z piciem). Turnus zaczyna się obiadokolacją, kończy śniadaniem i suchym prowiantem w dniu wyjazdu. Na całodniowe wycieczki autokarowe uczestnicy są wyposażeni w suchy prowiant i wodę do picia.

    Kadra kolonii nie odpowiada i nie ponosi odpowiedzialności za zagubione lub zniszczone telefony, itp.

    Proszę rodziców o to, by nie generować dziecku zbyt dużych bagaży, zbyt  wielkich i ciężkich walizek, gdyż powoduje to znaczne utrudnienia i dyskomfort w funkcjonowaniu dziecka.

    Dodatkowe pytania proszę kierować bezpośrednio : Danuta Koman 602271299, po godz. 16.

  • Wycieczka do Centrum Aktywnego Wypoczynku - Gwarek

    12 czerwca uczniowie klas 4a, 4b i 4c wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę do Centrum Aktywnego Wypoczynku - Gwarek, które znajduje się w sercu pojezierza mazurskiego, w malowniczej miejscowości Piękna Góra nad jeziorem Tajty. 

    Po przybyciu na miejsce uczniowie zostali serdecznie przywitani przez przewodników i instruktorów, którzy zapoznali ich z planem dnia oraz zasadami bezpieczeństwa. Cała grupa z entuzjazmem przystąpiła do programu SPORT & TEAM, który obfitował w różnorodne aktywności sportowe i integracyjne.
    *Team Building*  
    Pierwszą atrakcją były zajęcia z team buildingu. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zabawach i grach, które nie tylko bawiły, ale także uczyły współpracy i zaufania.
    *Tubing*  
    Kolejną atrakcją był tubing, czyli zjazdy na specjalnych dmuchanych oponach po przygotowanych torach. Śmiech i radość towarzyszyły każdemu zjazdowi, a adrenalina i emocje sprawiły, że była to jedna z ulubionych atrakcji uczniów. Bezpieczeństwo było zapewnione przez instruktorów, którzy dbali o każdy szczegół.

    *Bubble Football*  
    Następnie uczniowie spróbowali swoich sił w bubble footballu. Gra polegała na piłce nożnej, jednak zawodnicy byli ubrani w specjalne dmuchane kule, które chroniły ich przed upadkami i kolizjami. Zabawa była przednia, a widowiskowe zderzenia i przewroty wzbudzały salwy śmiechu zarówno u grających, jak i u kibiców.

    *„Założymy się?"*  
    Ostatnią atrakcją była gra „Założymy się?", podczas której uczniowie rywalizowali w różnych wyzwaniach i zakładach. Zadania wymagały sprytu, szybkości oraz umiejętności logicznego myślenia. Każda drużyna starała się zdobyć jak najwięcej punktów, co wprowadzało dodatkowy element rywalizacji i motywacji do działania.
    Wycieczka do Centrum Aktywnego Wypoczynku - Gwarek okazała się niezapomnianym przeżyciem, które dostarczyło uczniom wiele radości, nowych doświadczeń oraz wzmocniło więzi między nimi.

  • Pierwsza pomoc

    11 czerwca uczniowie klasy V b i Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w  szkoleniu z  zakresu udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Szkolenie dzieci obejmowało poznanie wszystkich etapów takiej pomocy czyli: bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, ocena stanu poszkodowanego, sprawdzenie czynności życiowych, wołanie o pomoc, wzywanie pomocy. Każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy. Dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych. Uczniowie objęci szkoleniem oswajają się ze świadomością niesienia
    pomocy poszkodowanemu.
    Bardzo dziękujemy za  poświęcony czas i wysiłek włożony w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego szkolenia  Panu Tomaszowi Zaburko ze Straży Pożarnej w Bartoszycach.

    Aleksandra Nowokuńska

  • Dzień Szalonej Fryzury w jedynce!

    6 czerwca zorganizowany został w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego  „Dzień szalonej fryzury”. Dzień Szalonych Fryzur to dzień, w którym uczniowie naszej szkoły, zostali zachęceni do eksperymentowania ze swoimi włosami i wykazania się swoją osobistą kreatywnością.        Taka akcja odbyła się w szkole po raz pierwszy i wzbudziła duże zainteresowanie pośród wszystkich uczniów. Pomysłów na zabawne fryzury nie brakowało! W przyszłym roku  na pewno powtórzymy tę akcję. Cieszymy się z odwagi naszych uczniów, ich pomysłowości i chęci udziału w zabawie. „Dzień szalonej fryzury” uważamy za udany!

                                                                 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem

  • Wycieczka do Skansenu w Olsztynku

    Klasy II b i II c 12 czerwca bieżącego roku odwiedziły Skansen w Olsztynku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak kiedyś wyglądała wieś, zapoznali się z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w gospodarstwie. Dzieci odwiedziły także warmińską szkołę. Podczas zajęć poznały sztukę kaligrafii piórem.

  • Innowacja Pedagogiczna „Żyj zdrowo i kolorowo”

    Pogłębianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania się oraz troski o własne zdrowie to temat, do którego zawsze należy wracać i nieustannie uświadamiać naszych uczniów.   W związku z tym, w ramach Innowacji pedagogicznej „Żyj zdrowo i kolorowo” od marca do końca maja  w każdy czwartek przynosiliśmy do szkoły zdrowy kanapnik, który zawierał owoce i warzywa w dowolnej postaci. W czwartki uczniowie klas I- III nie jedli w szkole słodyczy. Wychowankowie młodszych klas wykazali się dużym zaangażowaniem, wiedzą i kreatywnością w trakcie przygotowywania  Kodeksu zdrowego ucznia. Efektem ich pracy były plakaty oraz ulotki o zdrowym stylu życia, które ozdabiały szkolne korytarze. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia kulinarne, które odbywały się w wielu klasach, zarówno starszych, jak i młodszych. Uczniowie przygotowywali zdrowe koktajle, sałatki, warzywne tosty, kanapki. Zapraszamy do fotorelacji.

  • Innowacja pedagogiczna „Żyj zdrowo i kolorowo”- zajęcia z trenerem personalnym

    W ramach Innowacji pedagogicznej „Żyj zdrowo i kolorowo” w klasie II b i II c odbyły się zajęcia z trenerem personalnym Karolem Małkowskim. Prowadzący podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Opowiedział naszym uczniom o tym, czym jest zdrowy styl życia, jak aktywnie spędzać czas wolny. Pan Karol zaskoczył naszych uczniów ciekawymi konkurencjami, które wymagały wysiłku, ale były jednocześnie świetną zabawą. Zapraszamy do fotorelacji.

  • Rajd rowerowy z rodzicami klasy 3d

    10 czerwca br. uczniowie klasy 3dwraz z rodzicami wzięli udział w rajdzie rowerowym z Bartoszyc na stanice wodną przy rzece Łynie w miejscowości Perkujki. Rodzinny rajd był nie tylko wspaniałą okazją do ruchu na powietrzu i aktywnego wypoczynku, lecz także do integracji dzieci i ich rodziców.

  • „Hej, te nase góry”

    Na pięciodniową wycieczkę w polskie góry Tatry udali się uczniowie Sp nr 1 w Bartoszycach oraz SP w Żydowie.

    Pierwszego dnia, wędrując w strugach deszczu Doliną Strążyską, podziwialiśmy drzewostan oraz piękne widoki. Jej nazwa pochodzi od słowa strąga, które w gwarze podhalańskiej oznacza rodzaj zagrody przeznaczonej do dojenia owiec. Na końcu doliny ujrzeliśmy Wodospad Siklawica, do którego podeszliśmy pod samą ścianę i uwieczniliśmy jego piękno na zdjęciach. Zmęczeni spacerem udaliśmy się do bufetu, w którym mogliśmy spróbować tradycyjnych zakopiańskich przysmaków. W drodze powrotnej udało nam się obejrzeć kapliczkę na Jaszczurówce, którą zaprojektował Stanisław Witkiewicz. Kapliczka jest cała drewniana i jest świetnym przykładem stylu zakopiańskiego. Wieczór spędziliśmy w  Izbie Regionalnej w Murzasichle – tradycyjnej góralskiej chałupie - na prelekcji prowadzonej przez Adama Gąsienicę. Były to opowieści o zbójnickich legendach, muzyce i stroju, sławnych ludziach Podhala przeplatane prezentacją instrumentów oraz dawką humoru.

    Drugiego dnia udaliśmy się na Słowację do jednej z najczęściej odwiedzanych jaskiń – Jaskini Bielańskiej.  Podziwialiśmy wyjątkowo bogatą szatę naciekową, interesujące formy wapienne, stalaktyty, stalagmity i draperie. Niezapomnianym doświadczeniem był koncert muzyki klasycznej w podziemiach. Jaskinia została uznana za chroniony zabytek przyrody. Słoneczne popołudnie spędziliśmy pluskając się w basenie, a wieczorem, przy grillu, odbyły się konkursy i zabawy.

    Kolejny dzień przyniósł wiele atrakcji. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które zostało wybudowane jako votum wdzięczności za cud ocalenia życia ojca świętego Jana Pawła II. Kolejnym punktem wycieczki był najstarszy w Zakopanem Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. W tym szczególnym miejscu pochowani są ludzie, dzięki którym Zakopane ma tak niezwykłą historię, zabytki i niezapomniany klimat, w tym: artyści, ratownicy i przewodnicy tatrzańscy, politycy i sportowcy, m.in. Kornel Makuszyński, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Długosz, Stanisław Marusarz, Sabała czy Tytus Chałubiński.  Na Gubałówkę – jeden z najbardziej znanych szczytów w Polsce- wjechaliśmy kolejką linowo – terenową. Niezapomniane widoki oraz panorama Zakopanego na długo pozostaną w naszej pamięci. Podczas naszej wycieczki nie mogło zabraknąć spaceru po najpopularniejszym deptaku na Podhalu – Krupówkach. Główna ulica Zakopanego przyciąga karczmami, regionalnymi sklepami, straganami. Tutaj zakupiliśmy pamiątki oraz tradycyjne oscypki, które zawieźliśmy dla naszych najbliższych. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum Figur Woskowych. Znani politycy, duchowni, sportowcy, aktorzy oraz postaci fikcyjne wywarły na nas ogromne wrażenie. Wszystkie figury były starannie wykonane, tak, że mogliśmy poczuć, że stoją obok nas naprawdę.

    Wszystko co dobre, szybko się kończy. Wspomnienia z pobytu w polskich górach na zawsze pozostaną w naszej pamięci i często będziemy do nich wracać.

  • 4 miejsce w Mistrzostwach Polski !!!!

    Drużyna dziewcząt piłki ręcznej naszej szkoły zajęła 4 miejsce w Mistrzostwach Polski  Szkolnego Związku Sportowego Piłki Ręcznej Dziewcząt –Igrzyska Dzieci- 24-27.05.2024r. w Dźwirzynie.  

    Na Mistrzostwach Polski spotkało się 15 zespołów, mistrzowie, wicemistrzowie poszczególnych województw. Więc rywalizacja była bardzo zacięta. W grupie wygrywamy trzy mecze z Otmuchowem 11:8 (woj. opolskie), Pruchnikiem 11:6 (woj. Podkarpackie), Łukowem 16:12 (woj. Lubelskie) i przegrywamy jeden z Baninem 13:17 (woj. Pomorskie).                                   Następnie gramy mecz o wejście do pierwszej czwórki zawodów i wygrywamy z Dopiewem 14:9 (woj. Wielkopolskie). Wejście do finału przegrywamy z Węgrowem 9:12 (woj. mazowieckie).

    Następnie gramy mecz o 3 miejsce i naprawdę niewiele brakowało dziewczętom do zdobycia brązowego medalu. Przegrywamy po rzutach karnych z Piasecznem 13:13 (3:4) (woj. mazowieckie)

    Gratulacje dla wszystkich dziewczyn za walkę i zaangażowanie.

    Wyróżnione zawodniczki

    Gabriela Klimuk - „7” turnieju

    Iga Józepajtis - zawodniczka drużyny

     

    Skład drużyny:

    Aleksandra Kozłowska, Iga Józepajtis, Gabriela Klimuk, Lena Śliwińska, Laura Ludwiczak, Anna Wrona, Maja Nowokuńska, Maja Zamaria, Daria Adamkiewicz, Hanna Olejniczak, Konstancja Spała, Lena Jadzińska, Wiktoria Okuniewska, Justyna Jastrzębska, Lena Lipska, Alexandra Onyszczak

    Opiekunowie: Zbigniew Kuśnierz, Magdalena Lewandowska

    Klasyfikacja końcowa

    1. SP BANINO

     2. SP 2 WĘGRÓW

     3. SP 4 PIASECZNO

    4. SP 1 BARTOSZYCE

    5. SP 6 KOSZALIN

    6. SP DOPIEWO

    7. SP 4 LIBIĄŻ

    8. SP 1 OTMUCHÓW

    9. SP 1 ŁUKÓW

    10. SP NR 9 LEGNICA

    11. SP 109 ŁÓDŹ

    12. SP 1 SŁUBICE

    13. SP 7 BRODNICA

    14. PSP 3 GRODKÓW

    15. SP 1 PRUCHNIK

  • „Giga Laurka dla Strażników Lasów”

    W związku z ogólnopolską akcją „Giga Laurka dla Strażników Lasów”, uczniowie klasy III D wraz z 4052 placówkami edukacyjnymi, stworzyli wirtualną MEGA interaktywną laurkę, składającą się z 31250 laurek, namalowanych przez dzieci z całej Polski.

    To wyjątkowe podziękowanie dla Strażników Lasów, nasi trzecioklasiści mogli przekazać bartoszyckim jednostkom: Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Nadleśnictwu w Bartoszycach 28 i 29 maja - w Dniu Święta Strażników Lasów”

    „Dziękujemy Wam za każdą godzinę spędzoną na czuwaniu nad naszym bezpieczeństwem, za Waszą gotowość do działania o każdej porze dnia i nocy oraz za to, że zawsze jesteście tam, gdzie Was potrzebujemy. Wasza praca jest niesamowita, a Wasza służba nieoceniona” – takie słowa uczniowie klasy III D, skierowali do Strażników Lasów w trakcie spotkania.

  • Program edukacyjny „Akademia Lubella ”

    Klasach 6A i 6C uczestniczyła w  programie edukacyjnym „Akademii Lubella ”. Program miał na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania, promowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie do spożywania zróżnicowanych i pełnowartościowych posiłków, a także niemarnowania jedzenia. Podczas warsztatów kulinarnych, uczniowie przygotowywali zdrowe posiłki, a degustując przygotowane potrawy omawiali ich wartości odżywcze.

strona: