Nawigacja

  • Pysznie i zdrowo

    W ramach omawianego tematu dotyczącego bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych 11 października uczniowie klasy 1b, przygotowali zdrowe koktajle warzywno – owocowe. Uczestnicy przekonali się, że koktajl to posiłek, który nie tylko ma piękny kolor i świetnie smakuje, to również doskonały pomysł na drugie śniadanie i dostarczenie własnemu organizmowi prozdrowotnej bomby. Wszystkie koktajle zostały natychmiast wypite, a walory ich skomponowania docenione.

  • Żywa lekcja biologii "Piękny i fascynujący świat zwierząt egzotycznych"

    17-18 października w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja biologii, podczas której uczniowie mieli okazję poznać różnorodne gatunki zwierząt. Pan Jarosław i pani Barbara, zaprezentowali fascynujące gatunki, które uczniowie mogli wziąć na ręce i robić z nimi zdjęcia. Było to niecodzienne spotkanie z gadami, owadami i pajęczakami, które dostarczyły wiele emocji. Ta interaktywna forma nauki cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a uczniowie chętnie uczestniczyli w lekcji, dzieląc się swoimi wrażeniami i emocjami.

      W trakcie spotkania można było również zakupić patyczaki, straszyki, oraz różnorodne pamiątki, takie jak magnesy i breloki. Uczniowie wracali do domu z nie tylko nową wiedzą, ale także ciekawymi upominkami.

    Żywa lekcja biologii dostarczyła dzieciom wielu radości i inspiracji do dalszego odkrywania pięknego świata zwierząt!

    Aleksandra Nowokuńska

  • Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca

    16 października 2024r. to "Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca".

    Ponad 300 uczniów z naszej szkoły brało udział w tej akcji. Celem jej jest udostępnienie możliwości treningu w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej jak największej liczbie uczniów .

    Dziękujemy organizatorom za wspaniałą atmosferę i możliwość ćwiczenia na fantomach.

  • Światowy Dzień Mycia Rąk

    9 pażdziernika w nadszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Sanepidu, w którym uczestniczyli uczniowie klas 4.

    Podczas spotkania zostały omówione podstawowe zasady higieny. Mycie rąk jest kluczowym działaniem w walce z rozprzestrzenianiem się infekcji. Dzięki tym prostym działaniom, jak regularne mycie rąk, możemy znacząco przyczynić się do ograniczenia chorób zakaźnych i dbać o nasze zdrowie i zdrowie innych. 

    Uczniowie dowiedzieli się również jak należy postępować w przypaku ukąszenia przez kleszcza, a także zakażenia się wszawicą.

    Bardzo dziękujęmy za te spotkanie i liczymy na dalszą wsółpracę.

  • Ślubowanie klas pierwszych

    4 października 2024r w Szkole Podstawowej nr 1 im. Romualda Traugutta w Bartoszycach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów czterech klas pierwszych. O godzinie 9.00 swoją deklaracje złożyły dzieci z  klasy I A i I D, zaś o godzinie 11.00 – z klasy I B i I C. W tym dniu, uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. To wydarzenie wzbudziło wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Pani Dyrektor Halina Jędrzejewska dokonała pasowania wszystkich uczniów, aby w ten sposób oficjalnie wprowadzić ich w grono uczniów naszej szkoły. Obecny na uroczystości zastępca Burmistrza Miasta Bartoszyce – pan Marek Lidziński, wręczył wszystkim dzieciom upominki w postaci kanapników z niespodzianką . Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe medale. Nie zabrakło też upominków od rodziców. Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy

  • Poznajemy zawód Policjanta

    W miniony piątek, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego,uczniowie klasy 8B odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach.  Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy oraz przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

    Na miejscu przywitał nas funkcjonariusz, który opowiedział na czym polega jego praca i oprowadził całą klasę po budynku komendy.  Uczniowie zapoznali się również z pracą policjanta w Wydziale Kryminalnym, usłyszeli o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa, zbierania śladów oraz zapoznali się z techniką zdejmowania odcisków palców. Wiele radości sprawiło uczniom zademonstrowanie sprzętu, min: tonf, paralizatorów czy broni policyjnej oraz pokaz chwytów obezwładniających przeciwnika.

    Kolejnym punktem było zejście do policyjnych pomieszczeń dla  osób zatrzymanych, gdzie mieliśmy okazjęzobaczyć jakie panują w nich warunki.

    W czasie naszej wizyty mieliśmy mnóstwo pytań na temat pracy policji a wycieczka wywołała tyle wrażeń, że uczniowie zaczęli zastanawiać się nad pracą w policji.

  • Dzień Chłopaka w klasie ID

    30 września w klasie ID obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszystkie dziewczynki z naszej klasy, zaprosiły swoich kolegów, na pizzę do restauracji „Zacisze” . Było smacznie i wesoło. Po powrocie do szkoły, chłopcy otrzymali drobne upominki od wszystkich kobiet z naszej klasy.

  • Noc w szkole

    Nocowanie w szkole sprzyja integracji grupy. Jest świetną okazją do budowania więzi nie tylko między sobą, ale również na linii uczeń – nauczyciel. To niezwykłe przeżycie, doskonała zabawa,  wspólne spędzanie czasu w przyjaznej atmosferze.

    Tradycyjnie, jak co roku w październiku, spotkaliśmy się w piątkowy wieczór w szkole. Nikt nie siedział w ławkach, nie było sprawdzianów ani kartkówek. Zagraliśmy w podchody z kryminalnym wątkiem, zorganizowaliśmy sportowe konkurencje z okazji Dnia Chłopaka, zjedliśmy pizzę i obejrzeliśmy film. Noc minęła za szybko!

    Wspólne chwile na pewno na zawsze pozostaną w naszej pamięci jako niezwykle ciepłe wspomnienie szkoły!

  • Międzynarodowy Dzień Kropki

    15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. W naszej szkole odbył się on 16 września. W obchody tego święta włączyli się uczniowie klasy 1c i 1b. Uczniowie tych klas obejrzeli film animacyjny „Kropka”, który wprowadził ich w świat wyobraźni twórczej, kreatywności i wrażliwości estetycznej. Podczas lekcji mieli oni możliwość bezpiecznie i efektywnie korzystać z technologii cyfrowych. Dzięki temu poznali aplikację  Quiver, która umożliwiła im obejrzeć swoje prace w 3D. W tym dniu odbywały się także różnorodne zabawy integracyjno-ruchowe z udziałem, oczywiście, kolorowej kropki. W klasach zostały przeprowadzone zajęcia badawcze polegające na doświadczeniach, podczas których powstała kolorowa tęcza.

    Dlaczego warto świętować Dzień Kropki?

    Ponieważ:

    • Kropka może być mała, ale jest potężnym sposobem na pokazanie swojej wyjątkowej indywidualności i kreatywności;
    • Jest to historia, która zainspirowała Międzynarodowy Dzień Kropki. „Kropka” zainspirowała miliony dzieci i dorosłych;
    • Nauczyciele wykorzystują ją jako metodę zachęcania do kreatywności i wpajania uczniom pewności siebie.
  • Pierwsza pomoc

    W klasie 2b, odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną". Wysłuchaliśmy wiersza przedstawionego przez małpkę Iwonę, a następnie, zgodnie z jego treścią, przećwiczyliśmy, jak należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Dowiedzieliśmy się również, jak postępować, gdy ktoś ma krwotok z nosa, skaleczy się lub złamie np. palec. Sprawdziliśmy, co powinno znajdować się w szkolnej apteczce, oraz przypomnieliśmy sobie numery alarmowe i jak z nich prawidłowo korzystać.

  • „NIEZWYKŁE FORMY I RODZAJE KSIĄŻEK”

        Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania biblioteka szkolna gościła w dniach 26,27 i 30 września uczniów z edukacji wczesnoszkolnej. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali zabawnych historii z książek znanej im serii „Czytam sobie”. Dzieci, które z uwagą śledziły losy bohaterów, za poprawne odpowiedzi na pytania, otrzymały nagrody niespodzianki. Uczniowie mieli również okazję poznać tradycyjne zbiory biblioteczne oraz te, które nie mają formy typowych książek (np. Atlas Rzeczypospolitej Polskiej, Wielki Atlas Świata), a także pozycje czytelnicze o nietypowych kształtach i formach (encyklopedie, słowniki, albumy, mini książeczki). Największe zainteresowanie biblioteczni goście wykazali podczas prezentacji albumów z krajobrazami oraz zwierzętami. Niektórzy z nich od razu wypożyczyli bądź zamówili zaprezentowane egzemplarze.

        Zajęcia z najmłodszymi miały na celu pokazanie im, że książka może być atrakcyjna i powinna być ich nieodłączną towarzyszką dzieciństwa, a biblioteka to miejsce relaksu i wyciszenia.

                                              Barbara Willner

  • Europejski Tydzień Sportu

    W dniach 23-30 września 2024r. w całej Europie, w tym również w Polsce odbyło się międzynarodowe wydarzenie „Europejski Tydzień Sportu”, któremiało na celu promocję aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Inicjatywa tapokazała, że ruch to nie tylko dbałość o zdrowie, ale również świetna zabawa i sposób na budowanie pozytywnych relacji w społeczności szkolnej. W całym kraju zaplanowano dziesiątki bezpłatnych wydarzeń sportowych, od biegów i wyścigów rowerowych, po zajęcia jogi w parkach i warsztaty fitness. Również nasza Szkoła Podstawowa nr 1 włączyła się do tej akcji i przygotowała różnorodną aktywność fizyczną. I tak:

    - we wtorek 24 września wszystkie klasy 1-3 oraz 4-6 mogły zatańczyć wspólnie na boisku szkolnym ZUMBĘ;

    - w środę 25 września klasa 1D oraz 2B wzięły udział w zajęciach sportowych, prowadzonych przez trenerów piłki nożnej z Klubu Sportowego GKS Bezledy;

    - w piątek 27 września klasa 3B wyruszyła na pieszy rajd z Bartoszyc do Falczewa, pokonując trasę 10 km.

    Brawo wszyscy uczniowie!!!

  • Zumba podczas Europejskiego Tygodnia Sportu

    24 września w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbyła się w naszej szkole Zumba, którą poprowadziła Pani Klaudia Perzanowska.

    Dzieci mogły poznać nową formę aktywności ruchowej, przy której świetnie się bawiły.

    Główne cele Europejskiego Tygodnia Sportu:

    • promowanie aktywnego trybu życia,
    • zwiększenie świadomości o korzyściach zdrowotnych płynących z uprawiania sportu,
    • integracja społeczna poprzez sport,
    • wsparcie lokalnych inicjatyw sportowych.
  • Pierwszy duży sukces sportowy naszych uczniów!!!

    Dwa srebrne medale zdobyli Michalina Pawlak i Stanisław Jakacki podczas Wojewódzkich Zawodów Lekkoatletycznych w Olsztynie „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” w dwuboju lekkoatletycznym: bieg na 60m i rzut piłeczką palantową – 23.09.2024r.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  • Uczniowie SP nr 1 w Wilnie i w Trokach

  • Na LITWIE

    14/15 września oraz 19/20 września odbyły się dwie wycieczki autokarowe  na Litwę.
    Podczas pierwszej byliśmy na Święcie Grzyba w Varenie oraz w Trokach i w Wilnie.
    Varena to rejon, w którym znajduje się szkoła w Matuizos, z którą od wielu lat prowadzimy wymianę młodzieży, to również miasto partnerskie Bartoszyc.
     Uczestniczenie w festynie stało się też okazją do spotkania z nauczycielami zaprzyjaźnionej szkoły i uczestnikami dawnej wymiany.
    19 i 20 września na Litwę wyjechali uczniowie z klas VII a, b i c oraz z klasy VIII c i VIII b.
    Zwiedziliśmy największe atrakcje turystyczne Wilna, zamek na wyspie i karaimską architekturę  w Trokach.
    Niemałą atrakcję stanowiła wizyta w szkole w Matuizos: spotkaliśmy się z młodzieżą i nauczycielami, wspólnie zwiedzaliśmy szkołę. Było gościnnie, przyjaźnie i serdecznie, choć krótko.
    Jednakże ziarno na kolejne spotkania i realizację wspólnych projektów zasiane! Zatem: Iki!

    Spotkanie po latach:
    Laura i Kasia - uczestniczki pierwszej edycji wymiany polsko litewskiej oraz Rita i Danuta, nauczycielki, które rozpoczęły współpracę i przyjaźń pomiędzy szkołami.

  • Kolonia Letnia w Pieninach 2024

    Jak co roku w okresie wakacji Uczniowski Klub Sportowy Jedynka zorganizował kolonię letnią dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły i nie tylko. Razem z nami odpoczywały dzieci innych szkół z Bartoszyc, z Żydowa czy z Pisza. Kolonia odbywała się w Pieninach. Tradycyjnie atrakcji nie brakowało: chodziliśmy górskimi  szlakami: na Trzy Korony,w  Małe Pieniny,do  Leśnicy na Słowacji. Poznawaliśmy atrakcje kulturowe regionu; góralską muzykę, stroje, kuchnię, architekturę – zamek w Niedzicy i Czorsztynie, wpisany na Listę UNESCO kościółek w Dębnie Podhalańskim. Pogoda nam dopisywała więc mnóstwo zabaw i gier sportowych na pięknie przygotowanych do tego obiektach zarówno w Krościenku jak i w Szczawnicy oraz wzdłuż malowniczo wijącego się Dunajca. Niezwykle cennym i ciekawym doświadczeniem była wizyta w placówce GOPR w Krościenku,  gdzie ratowniczka p. Elżbieta Opyd pokazała nam sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych i opowiedziała wiele o takich akcjach, w których sama brała udział, by ratować ludzi w górach. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, przyjaźnie, z bagażem pięknych wspomnień, wspaniałych widoków.

  • Klasy pierwsze z wizytą w Alpakarni

    W słoneczny poniedziałek 23 września uczniowie klasy I B oraz I D odwiedzili malowniczy zakątek, pełen cudownych zwierząt, a mianowicie Alpakarnie Zielony Lasek w Romankowie. W trakcie tej wizyty dzieci mogły z bliska poznać jak żyją alpaki, jaką mają naturę, z jakiego kraju pochodzą, jakie mają imiona oraz przytulić, pogłaskać, nakarmić i dostać buziaka od milusińskiego Diora. W drugiej części spotkania dzieci wykonywały prace plastyczne – wyklejanie alpak, z prawdziwej wełny tych zwierząt. Oprócz tego mogły upiec przy ognisku pyszną kiełbaskę oraz zrelaksować się na placu zabaw. Na koniec naszej wycieczki uczniowie spacerowali z kucykami oraz wzięli udział w zawodach sportowych. Wszyscy uczestnicy zadowoleni i uśmiechnięci powrócili do Bartoszyc.

  • Dziecięcy świat uczuć i emocji

    W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w klasie 2b odbyły się zajęcia edukacyjne, gdzie pani bibliotekarka przedstawiła uczniom bajkę o emocjach. Dzięki tej inicjatywie dzieci mogły lepiej zrozumieć i nazwać różne uczucia, co sprzyjało rozmowie o ich znaczeniu w codziennym życiu.

  • Wycieczka integracyjna klas 2

    Dnia 12 września, klasy 2a i 2b wzięła udział w wycieczce integracyjnej  Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności wspinaczkowe, zjeść kiełbaskę pieczoną na ognisku i dzielić się wrażeniami. Wycieczka była świetną okazją do budowania relacji i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

strona: