Nawigacja

  • Nasza Szkoła włączyła się do ,, Akcji Żonkile” pod hasłem "Łączy nas pamięć"

    Celem akcji jest przypomnienie wciąż mało znanej karty w historii naszej stolicy.

    Mija 80 lat od wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Było to 19 kwietnia 1943r.. Odwołując się do prostego, a zarazem wyrazistego symbolu, jakim stał się żonkil chcemy uświadomić i uwrażliwić na tragedię Powstańców, którzy nie walczyli o zwycięstwo, bo nie mieli na nie szans. Bili się jak powiedział jeden z przywódców Marek Edelman, aby wybrać sposób umierania, z bronią w ręku, a nie w komorze gazowej.

    Na lekcjach historii uczniowie wielu klas wykonali papierowe żonkile, na znak pamięci i solidarności z poległymi. Obejrzeli również film,, Zdążyć przed Panem Bogiem””.

    Małgorzata Barbarowicz

  • Wizyta przedszkolaków

    4 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 9. Zerówka razem z klasą 1 c wzięła udział w lekcji "W świecie wartości: prawda, dobro i piękno". Zajęcia rozpoczęliśmy wspólną zabawą integracyjną. Następnie pierwszoklasiści powitali gości wierszem. Rozmawialiśmy o tym, czym jest dobro i dobre uczynki. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach ruchowych, głosowały, które zdanie jest prawdziwe, a które fałszywe, rozwiązywały krzyżówki itp. Na zakończenie uczniowie klasy 1 c zaśpiewali utwór "Piosenkę o pomaganiu ludziom".

  • ”Wodne afisze - Aktywni Błękitni przyśpieszają w dbałości o wodę”

    Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w konkursie ”Wodne afisze - Aktywni Błękitni przyśpieszają w dbałości o wodę”, który został zorganizowany w ramach programu edukacyjnego „AKTYWNI BŁĘKITNI - SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE”.Uczniowie na lekcjach plastyki wykonali plakaty. Część plakatów wykorzystano do wykonania gazetki z okazji Światowego Dnia Wody. Wybraneplakaty zostały przesłane do organizatora konkursuPGW Wody Polskie w Gdańsku. Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody.

  • Zwiedzamy nasze miasto

    Po dłuższej przerwie 5 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy II b wraz z przewodnikiem turystycznym panią Danutą Koman zwiedzali kolejne zakątki naszego miasta. Tym razem mogli lepiej poznać najstarszy niesakralny zabytek Bartoszyc - Kamienne Baby. Dowiedzieli się ,kogo prawdopodobnie przedstawiają wyjątkowe posagi i dlaczego mogły powstać. Te niezwykłe rzeźby stoją  w bardzo ruchliwym miejscu, niezbyt dogodnym dla turystów. Przyłączamy się do sugestii pani przewodnik, by przenieść je w bardziej dostępny dla zwiedzających punkt miasta.

  • Poznajemy świąteczne tradycje

    Przed Wielkanocą 5 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy II b w ramach projektu "Bartoszyce - moje miasto, jego przeszłość i dzień dzisiejszy" poznawali świąteczne zwyczaje zachowywane dawniej na Warmii i Mazurach. Kolorowali zgodnie z opisem ludowy strój warmiński i poznawali wybrane wyrazy gwary warmińskiej. W zabawie, w nietypowy sposób przekazywali sobie świąteczne życzenia.

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jak co roku na znak solidarności z osobami z autyzmem, w naszej szkole  odbywają się warsztaty sensoryczne- Autyzm wprowadza zmysły w błąd. Uczniowie poznali również historię Marii. Jest to nastolatka ze spektrum autyzmu pochodząca z Hiszpanii.  Warsztaty były przeznaczone przede wszystkim dla uczniów klas pierwszych. Ich głównym celem było uświadomienie z jakimi problemami na co dzień borykają się osoby z autyzmem, a także zwrócenie uwagi na fakt, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

  • TYDZIEŃ MATEMATYKI

    W dniach 13-17 marca 2023r. odbywały się w naszej szkole liczne konkursy matematyczne. W większości zorganizowane przez zespół matematyczny w składzie: Iwona Stasal, Marzenna Rybko, Grażyna Sielawa , Barbara Morawska wraz z uczniami klasy 8b oraz jeden Międzynarodowy Konkurs – Kangur Matematyczny. Wszystkie konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Podsumowaniem tych działań  oraz wyników był uroczysty apel , gdzie klasy 5b oraz 5c  zaprezentowały barwne i szalenie ciekawe przedstawienie o liczbie π.


                Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych i wyróżnionych:

    Mistrz rachunków
    Klasa 4Michalina Rumińska
    Klasa 5 Gabriela Klimuk
    Klasa 6 Bartosz Broda
    Klasa 7 Szymon Banach
    Klasa 8 Miłosz Bandura

    Mistrz Tabliczki Mnożenia w kl.4
    Klasa 4a Marcel Wojtasik
    Klasa 4b Julian Grzywacz
    Klasa 4c Nikola Pietrusińska
    Klasa 4d Filip Ulewicz

    Konkurs na najwięcej wyrazów z liczbą π w tle  w klasach 0-3
    1 miejsce 3a
    2 miejsce   3c
    3 miejsce 3b

    Konkurs na matematyczny rebus
    Elena Huma 5b

    Kostka Rubika na czas
     V edycja konkursu wewnątrzszkolnego

    Kategoria: jedna ścianka

    1. Hania Klimuk     2b  10s 
    2.  Łukasz Fiedorowicz  3a   11s
    3.  Dominik    Choiński  3a   12 s
    4. Kuba Warchoła  1b  13s      oraz  Maciek Łażewski 3a   13s
    5.  Staś Jakacki  3a   14s
    6. Wojtek Plakwicz 2c  20s   oraz Tymon Karpiński  3a   20s
    7. Oskar Morawski  3a  23s
    8. Korneliusz Błażewicz   3c 26 s
    9. Jaś Adamczuk 2d  28s
    10.  Krystian Kowalski 2c 33s

    Kategoria - cała kostka

    1. Oskar Petrykowski 8d  57s
    2. Marcel Jaroszewski 4d  1min17s
    3.Antoni Adamczuk 4a  1min 19s
    4. Oliwier Mazuro 4d  1min 20s
    5. Marcel Mackiewicz 5a 1min 21s
    6. Aleksander Płoski  4a 3min14s

  • W pogoni za zajączkiem wielkanocnym

    3 kwietnia klasy I a, b i c pojechały szukać zajączka wielkanocnego do Pięknej Góry. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. "W pogoni za zajączkiem wielkanocnym". Pierwszoklasistów w Gwarku czekało wiele atrakcji, m.in. spotkanie się z zajączkiem, laserowy tor przeszkód, piękne motyle. Po zabawach uczniowie zjedli pyszny obiad i szczęśliwi wrócili do Bartoszyc.

  • WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE II D

    W ramach projektu „Poznajemy zawody, zainteresowania naszych rodziców i znajomych” w klasie II D odbyły się warsztaty wielkanocne, które poprowadzili  rodzice i dziadkowie naszej uczennicy Vanessy. W czasie 2 godzin lekcyjnych, uczniowie wykonali piękne kwiaty z bibuły oraz ozdoby świąteczne, a także mogli podziwiać jak powstają zajączki i kurczaczki wielkanocne, które na zakończenie zajęć Pan Sławek rozdał wszystkim uczniom.

    Dziękujemy!!!

  • Segregacja się opłaca

    Segregacja odpadów to wyjątkowo ważna umiejętność w dzisiejszych czasach i każdy obywatel, mały i większy, powinien wiedzieć co i jak wrzucać do pojemników. Niemniej jednak sortowanie często sprawia nam kłopoty. Na dzisiejszym spotkaniu z pracownikami firmy Eko-Bart uczniowie klasy 5c mieli okazję dowiedzieć się, jak poprawnie sortować odpady i po co to robić. Korzyści płynące z tego procesu mają olbrzymi wpływ na naszą planetę. Najważniejsze to wyrobić sobie dobre nawyki, dzięki którym sortowanie odpadów stanie się czymś zupełnie naturalnym.

  • .

  • Poznajemy zawód MUZYKA

    Wycieczka klasy II D do Gminnego Centrum Kultury w Bezledach 

    Muzyk to kolejny zawód poznany w tym roku szkolnym  przez uczniów klasy II D w ramach projektu „Poznajemy zawody, zainteresowania naszych rodziców  i znajomych”. W tym celu uczniowie udali się na wycieczkę do Gminnego Centrum Kultury w Bezledach. Na miejscu, dyrektor tego Centrum, pan Patryk Wasowicz, który od lat jest muzykiem, opowiedział na czym polega jego praca oraz innych muzyków, pokazał dzieciom profesjonalne studio nagrań, sale telewizyjną, a także sprzęt nagłaśniający w czasie imprez czy koncertów. Poza tym każdy uczeń mógł przez chwilę zagrać na perkusji oraz stworzyć własne nagłośnienie sali.

    Dziękujemy  wszystkim pracownikom Gminnego Centrum Kultury za mile spędzony czas.

  • Woda źródłem życia – wodne eksperymenty

    W ramach programu „Aktywni Błękitni” uczniowie klas IV-V razem z Akademią Odkrywców zgłębiali tajniki wody. 

    Właściwości wody to ekscytujący temat. Woda jest najbardziej rozpowszechnionym, najbardziej znanym i jednocześnie najbardziej zagadkowym płynem na Ziemi, a możliwe, że nie tylko na tej planecie. Jej właściwości znacznie odbiegają od właściwości innych substancji o podobnej budowie. Uczniowie postanowili to sprawdzić wykonując ciekawe doświadczenia. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, jakie właściwości ma woda - co w niej pływa, co tonie, co się rozpuszcza, a co nie, jak zachowuje się woda po zmieszaniu z innymi substancjami, kiedy zmienia kolor. Uczniowie dowiedzieli się również, czym jest napięcie powierzchniowe i że woda ma „skorupę”. Te ciekawe spostrzeżenia pozwalają chociaż w niewielkim stopniu zrozumieć siłę i potęgę żywiołu, jakim jest woda.

    Doświadczenia przyczyniły się do podjęcia działań związanych
    z oszczędzaniem wody nie tylko w szkole, ale i w domu. Uczniowie zachęcali domowników do oszczędnego gospodarowania wodą poprzez zwracanie uwagi na umiejętne wykorzystanie jej podczas mycia naczyń, mycia zębów czy kąpieli.

  • Strażnik Czystych Wód

    W środę 22 marca 2023 roku nasza szkoła włączyła się w akcję  „Strażnik Czystych Wód" w ramach projektu edukacyjnego „Aktywni Błękitni”.

    Akcja ta polegała na oczyszczeniu z odpadów wód i terenów przylegających do zbiorników wodny. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

    Tego dnia wyposażeni w worki i rękawiczki uczniowie klas 4a i 5a wraz z wychowawcami ruszyli do walki o czysty teren, zwracając szczególną uwagę na brzeg rzeki Łyny oraz okolice Jeziorka Mleczarskiego. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.

  • Światowy Dzień Wody

    Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ
    obchodzone corocznie 22 marca.

    Celem tego święta jest przypominanie mieszkańcom naszej planety, jak ważna dla zdrowia i życia jest woda. Nie bez przyczyny Ziemia jest bowiem nazywana Błękitną Planetą.

    Z tej okazji nie tylko uczniowie naszej szkoły,  również nauczyciele i pracownicy  włączyli się do akcji ubierając się na niebiesko, w barwy kropelek wody, a także przynieśli do szkoły wodę w bidonach i butelkach z wymiennym filtrem. Wychowawcy i pedagog szkolny przygotowali lekcje dotyczące tego najcenniejszego płynu na Ziemi, a dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne. Klasa 5c wraz z nauczycielką języka polskiego  przygotowała krótkie przedstawienie o tym, że woda jest największym skarbem, którego musimy się mądrze używać

  • Akcja społeczno-edukacyjna "Konwalia"

    Rok 2023 został ustanowiony Rokiem Mikołaja Kopernika w 550 rocznicę jego urodzin.

    Nasza szkoła włączyła się   w obchody tego wyjątkowego jubileuszu poprzez  udziału w Akcji społeczno – edukacyjnej ,, Konwalia’’.

    Inspiracją do zorganizowania akcji o takiej właśnie nazwie stał się XVI – wieczny wizerunek Mikołaja Kopernika z konwalią w dłoni, umieszczony w katedrze w Strasburgu jako ozdoba zegara astronomicznego. Autorem portretu jest szwajcarski malarz i ilustrator Tobias Stimmer.Konwalię w dłoniach Mikołaja Kopernika można odczytać jako ponadczasowy symbol wszechstronnych zainteresowań i zdolności naszego Rodaka.

    O przebiegu Akcji „Konwalia” w naszej szkole  informuje poniższy plakat.

  • Aktywni Błękitni w Bartoszycach - Wody Polskie Olsztyn

  • Bliscy nie krzywdzą - bliscy kochają

    Dobrze wiemy, że aby dziecko mogło w pełni rozwinąć swój potencjał, musi czuć, że bliscy je kochają i naprawdę się o nie troszczą. Jeśli tego nie czuje, zaczynają się kłopoty. Aby zmniejszyć zjawisko przemocy w rodzinie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bartoszycach zrealizował projekt pn. „Bliscy nie krzywdzą – bliscy kochają”.

    W ramach projektu odbył się konkurs plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Prace zostały ocenione przez komisję konkursową. Wyłoniono laureatów i wyróżnionych.

    I miejsce – Julia Marcińczyk z kl. 7 b

    II miejsce – Jakub Szcześniak z kl. 7 b

    Wyróżnienie – Kornelia Siedlecka z kl. 7 b

    Uczniowie: Jakub Kamiński z kl. 7 a oraz Bartosz Kolasa i Adam Skonieczko z kl. 7b dostali upominki za udział w konkursie.

    Wszystkim uczniom GRATULUJEMY!

  • „Wdech – wydech – tech!” – Labolatoria Przyszłości

    14 marca 2023r. w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach odbyła się Wojewódzka Konferencja Technologiczna „Wdech – wydech – tech!” – Labolatoria Przyszłości i nowoczesne rozwiązania technologiczne w szkole.

    Uczniowie klasy Vc wzięli udział w tym wydarzeniu uczestnicząc w warsztatach: „Lego Education Spike Essential”, Gogle VR, „Wykorzystanie drukarki oraz pisaków 3D”, „Mobilne Labolatorium Przyszłości”, „Mikrokontrolery”.

strona: